Ani tři branky nestačili na bodový úspěch, Nová Paka využila ostudné první půle

Na perfektním trávníku, ale velmi měkkém podkladu, jsme zahájili utkání pasivně, domácí byli aktivnější a výrazně kvalitnější na míči. Již ve 3. minutě nás podržel „brankář“ Martin Bartoš, když nohama vyrazil střelu domácího hráče z vápna po naší ztrátě míče v rozehrávce. V 10. minutě jsme zbytečně faulovali u postranní čáry, domácí kopli skvěle trestný kop, na ten naše obrana nezareagovala a Janouch poslal míč lehkou tečí do sítě – 1:0. V 16. minutě přišlo další zaváhání, na zadní tyči se přetahoval o odkop míče Martin Bartoš s Vojtou Dresslerem, čehož využil pohotový Wolf – 2:0. V 17. minutě mohlo být ještě hůře, skvělým zákrokem nás podržel Martin Bartoš. Ve 31. minutě mají domácí další tutovku, naštěstí zívající zcela prázdnou bránu útočník Nové Paky přestřelil. Ve 38. přišlo další zaváhání našich stoperů, trestný kop jsme pouze ztečovali k Vilámovi, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 3:0. Hosté se dostali k první střele na bránu až ve 42 (!!) minutě, Vojta Dressler si všiml špatně vyběhnuvšího brankáře, z velké dálky ho chtěl přehodit, to se mu ale nepovedlo, když vracející se brankář míč chytil. Trestuhodný poločas končí vedením domácích 3:0.

Druhou půli jsme zahájili výrazně aktivněji a napomohla tomu také dvojice střídajících hráčů Miloš Šulc a Vlasta Bartoš. V 53. minutě jsme dostali rozehrávku domácích pod tlak, míč získal Míra Stránský a jeho přízemní přihrávka (??) skončila v síti – 1:3. V 61. minutě měli ojedinělý brejk domácí, znovu nás podržel Martin Bartoš, který ukázal, že tajemně nepřítomného Ferdu Scharma nahradil více než dobře. V 66. minutě jsme šli do přečíslení, Miloš Šulc našel skvělou přihrávkou Martina Tauchmana, ten „cupital“ sám na bránu, udělal kličku brankáři a střelou do prázdné nás posadil na pomyslného koně – 2:3. Jenže hned po rozehrávce si vzal míč domácí středopolař Pavel Machát, z našich nekoncentrovaných a naivně bránících středových hráčů si udělal tréninkové kužele a přízemní střelou k tyči přidal asi rozhodující branku utkání – 4:2. V 79. minutě měli domácí další šanci, tentokrát nás po střele z vápna zachránilo břevno. V 86. minutě zahrávali hosté rohový kop, do nezajištěné obrany utekla dvojice Machát – Rosputniak a se zakončením neměl druhý jmenovaný sebemenší problém – 2:5. V 89. minutě snad poprvé v utkání chyboval rozhodčí Novotný, když odpískal „faul“ na Miloše Šulce, kopali jsme penaltu, ze které vymetl Martin Tauchman všechny pavučiny – 3:5. V 90. minutě měli poslední šanci domácí, brejk tři na jednoho však zakončili střelou vedle.

Utkání tak končí naší zaslouženou porážkou, domácí byli ve všech hodnotících aspektech lepším týmem, zejména viditelná byla individuální práce s míčem v rychlosti u jejich klíčových hráčů.

Hodnocení utkání:

Václav Horák, trenér FKNP.: "Z naší strany výborný první poločas, kdy mohlo být naše vedení i vyšší. Druhý poločas nepochopitelný kolaps. Hosté mohli klidně vyrovnat, ale rozhodla individuální akce Macháta a odskočení opět na dvě branky. Poté jsme si už výsledek pohlídali. Musím souhlasit s kolegou, velice dobře utkání zvládla trojice rozhodčích."

Tomáš Navrátil, trenér FKDK: “Sestavu na toto utkání jsme opět látali na poslední chvíli, první poločas jsme absolutně nezvládli, hráli bez chuti, nasazení a naivně bránili, domácí byli o dvě třídy lepší a zajistili si tříbrankové vedení. Ve druhé půli jsme se výrazně zlepšili, snížili na 3:2, ale během minuty vydláždili cestu Machátovi, který rozhodl. Nám chyběla fotbalová kvalita a na tu soupeřovu jsme nestačili. Bez tréninku se fotbal hrát nedá ani na té nejnižší úrovni, věřím, že si to kluci uvědomí a v dalším utkání, již snad opět v plném složení, to bude herně i výsledkově opět o něčem jiném. Utkání odřídila výborně trojice rozhodčích“.

1.FK Nová Paka vs. FK Dolní Kalná „A“  5 : 3 ( 3 : 0 )

Branky: 11. Janouch, 16. Wolf, 38. Vilám, 68. Machát, 86. Rosputniak – 53. Stránský, 67. a 89. (pen.) M. Tauchman

Sestava Nová Paka: Strohschneider – Ulrich, Vilám, Jisl, Bláha – Wolf (63. Frýba), Číla, Kříž, Mandík (71. Čermák) – Machát, Janouch (46. Rosputniak)

Sestava FKDK: M. Bartoš – M. Zilvar, T. Navrátil, J. Navrátil, Dressler – Slavík (46. V. Bartoš), Stránský, M. Tauchman, Dohnal – Hron, Š. Drinka (46. Šulc)

Rozhodčí: Z. Novotný – Zadražil, Špůra

ŽK: Bez karet

Diváků: 115 (z toho 30 fanoušků z Dolní Kalné – děkujeme!)

V dalším kole přivítá A-tým Pod Kaštany v sobotu 26. 10. od 14:30 tým TJ Sokol Dětenice.