Poslední utkání letošní sezony sehrálo áčko na půdě posledního týmu tabulky v Kocbeřích. Domácí začali nebezpečnou střelou Pavla Matějky, tu však Dan Navrátil skvěle vyrazil. Poté jsme ale převzali otěže utkání a měli herně navrch, ve 4. minutě jsme šli do přečíslení tři na jednoho, finální přihrávku však Michal Slavík nezvládl. V 7. minutě poslal Vojta Dressler do vápna nadýchaný centr a David Dohnal nás poslal parádní hlavičkou do vedení - 0:1. V 8. minutě vnikl do domácího vápna Lukáš Kalenský, jeho zakončení zblokovali obránci na roh. V 10. minutě jsme sehráli na krátko rohový kop, ze zadní tyč vrátil míč na tu přední Tomáš Hampl a Vojta Dressler jen nastavil placírku - 0:2. Ve 23. minutě zazmatkoval domácí brankář Tichý, čehož využil Tomáš Hampl a obloučkem z 25 metrů do prázdné branky zvýšil naše vedení - 0:3. Ve 27. minutě utekl po pravé straně Vojta Dressler, před branku poslal prudkou přihrávku, na ni ale Lukáš Kalenský na zadní tyči o milimetry nedosáhl. Ve 29. minutě dostal přihrávku za obranu Martin Tauchman, míč si navedl na silnější pravou nohu, z deseti metrů ale bránu těsně minul. Ve 31. minutě vysunul Lukáš Kalenský krásným obloučkem Martina Zilvara, ten se ale zalekl vyběhnuvšího brankáře a zakončil zbrkle daleko vedle brány. Ve 33. minutě zazmatkovala naše obrana, naštěstí střela domácího hráče skončila nad. Ve 40. minutě kopal Michal Slavík trestný kop, parádní střelou trefil tyč, dorážku do úplně prázdné brány však kochající se Martin Tauchman nezvládl. Z protiútoku šli do přečíslení domácí, zakončení ale nezvládli.
Do druhé půle jsme šli s cílem utkání v pohodě dohrát, vyvarovat se zbytečných ztrát a pokusit se přidat další branky. V 50. minutě ale dostaly naše plány trhlinu, Martin Zilvar fauloval na brankové čáře daleko od branky střídajícího Procházku a Picha z nařízené penalty snížil - 1:3. V 65. minutě se na levé straně uvolnil svojí typickou stahovačkou Lukáš Kalenský, krásnou střelou trefil ale pouze břevno. V 71. minutě jsme kopali trestný kop, střelu Martina Tauchmana, která mířila do šibenice, ale chyběla jí razance, brankář Tichý v pohodě stáhl do svých rukavic. V 74. minutě poslal Lukáš Kalenský do vápna skvělý centr, do míče se opřel hlavou střelec dne David Dohnal a pěknou hlavičkou zvýšil naše vedení - 1:4. V 85. minutě jsme na levé straně nedostoupili domácího střelce Pichu a ten nás přízemní střelou na zadní tyč potrestal - 2:4. V 88. minutě jsme přidali po pěkné akci další branku, bohužel jsme si nepohlídali, snad po šesté, ofsajdové postavení a branka tedy neplatila. V 90. minutě rozhodčí Nguyen nejen toto utkání, ale celou sezonu, ukončil.

Hodnocení utkání:
Roman Albín, trenér domácí: "V posledním utkání sezóny jsme nezachytili prvních 30minut a tím přišli o šanci na lepší výsledek. Zlepšený výkon po přestávce už na zásadní zvrat nestačil. Teď nás čekají existenční starosti, ale věříme, že všechno zvládneme."
Tomáš Navrátil, trenér hosté: "Věděli jsme, že nás na specifickém hřišti v Kocbeřích nečeká jednoduché utkání, kluci ho ale zvládli. V úvodu jsme dali tři rychlé branky a poté utkání v klidu dohráli. Kdybychom byli přesnější v kombinaci a lépe si pohlídali ofsajdová postavení, branek dáme daleko více. Hráčům patří za celou sezonu, ve které jsme dosáhli pro náš malý klub historického umístění, velké poděkování. Do 1.A třídy se netlačíme, máme na ní sice kádr i zázemí, přístup k tréninkům je ale na úrovni odborářské ligy, takže 1.B třída je pro nás ideální soutěží."

TJ Jiskra Kocbeře - FK Dolní Kalná "A"   2  :  4   ( 0 : 3 )
Branky: 51. z pen. a 86. František Picha - 7. a 75. David Dohnal, 10. Vojta Dressler, 23. Tomáš Hampl
Rozhodčí: Nguyen - Pešava, D.Novotný
ŽK: 1:1 (72. Krejsa – 80. M.Tauchman)
Diváků: 50
Sestava: Dan Navrátil - Míra Stránský, Kuba Navrátil, Tomáš Navrátil (76. Míra Lukeš), Martin Zilvar - Michal Slavík, Martin Tauchman, Tomáš Hampl, Lukáš Kalenský - Vojta Dressler, David Dohnal

DĚKUJEME VŠEM FANOUŠKŮM, SPONZORŮM A PARTNERŮM ZA PODPORU V HISTORICKÉ SEZONĚ 2023/2024!

JSME RÁDI, ŽE JSTE SOUČÁSTÍ NAŠEHO KLUBU!

Diskusní téma: Historický úspěch podtržen, na specifickém hřišti v Kocbeřích A-tým dokázal uspět