Po skřivanském hodování přišel nepoliský půst

V netradičním dopoledním čase áčko utkání v Nepolisech vůbec nezvládlo a po čtyřech vítezstvích v řadě padlo. Oproti minulému utkání muselo dojít díky absenci nemocného Michala Slavíka ke změně v sestavě a to se neukázalo jako příliš optimální. Úvod utkání patřil jednoznačně hostům, své šance ale nevyužili a naopak soupeři darovali dvě branky a bylo rozhodnuto. Je potřeba co nejrychleji zapomenout a připravit se na derby s Novou Pakou.
Již v 5. minutě utekl po pravé straně Vojta Dressler, poslal před bránu prudkou přihrávku, ta se dostala až na zadní tyč k Lukáši Kalenskému, ten ale prázdnou bránu těsně minul. V 6. minutě vysunul Míra Stránský skvělým obloučkem Štěpána Drinku, ten odcentroval na Martina Tauchmana, který zcela osamocen před domácím golmanem bránu netrefil. Ve 25. minutě neodkopl ideálně míč golman Dan Navrátil, na půlící čáře se ho zmocnil kanonýr Pokorný, povodil si naši obranu a přízemní střelou k tyči poslal domácí do vedení – 1:0. Je k zamyšlení, jestli při chybném odkopu golmana na půlku hřiště by měla obrana pustit hráče středem hřiště do gólové šance … Ve 33. minutě zahrával Tomáš Hampl trestný kop, domácí obránce míč podběhl, ten se dostal na zadní tyč k úplně volnému Martinu Tauchmanovi, ten však zbrkle přestřelil. Ve 42. minutě namazal Kuba Navrátil zcela nesmyslně míč od postranní čáry přímo na střed hřiště Pokornému a ten již zcela sám před naším golmanem věděl, co s míčem – 2:0.  Poločas, ve kterém jsme byli rozhodně ve výrazně větším držení míče, ale zcela neefektivní, prohráváme 2:0.
Ve druhém poločase už to z naší strany nebylo ono, nebyli jsme odvážní, chybělo patřičné nasazení, neměli jsme první míče a co je nejsmutnější, že jsme do nich ani nechodili. Naopak domácí dali do soubojů o míč úplně vše, bojovali jak o život. V 60. minutě jsme se nadechovali k zakončení, jenže míč jsme jen lajdácky odevzdali soupeři, ten podnikl rychlý brejk, ve vápně si Pokorný pohrál s našimi zadáky jak s tréninkovými kužely a Danovi v bráně nedal šanci – 3:0. A při úrovni nasazení a fotbalové kvality, jakou jsme se prezentovali, a několika bebínek a nutnosti střídat bylo prakticky rozhodnuto. V 65. minutě zatáhl Štěpán Drinka po pravé straně míč, před brankou čekal na přihrávku úplně volný Martin Tauchman, ale nedočkal se jí, obránce obětavým skluzem míč zblokoval na rohový kop. V 66. minutě centruje z křídla David Dohnal, míč vrátil na zadní tyči hlavou před bránu Martin Tauchman, jeho bratr Zdenda ale ve velmi výhodné pozici bránu zblízka přestřeluje. V 70. minutě kopal Zdenda Tauchman trestný kop, na zadní tyči se do míče opřel Tomáš Navrátil, jeho střelu golman vyrazil k Martinu Tauchmanovi a ten ala „Kuchta Belmondo“ doráží do prázdné - 3:1. V 79. minutě prostrčil míč do uličky Zdendovi Tauchmanovi, golman u něj byl ale o setinku vteřiny dříve a míč zblokoval na rohový kop. V závěru utkání jsme se již na nějaké výraznější ohrožení domácí branky nezmohli. Utkání tak prohráváme díky produktivitě domácího kanonýra Pavla Pokorného 3:1. Kaňkou na utkání je ostudné vystupování jedné naší fanynky, jejíž vulgarity chtěl napsat rozhodčí do zápisu, naštěstí se tomu tak po přímluvě domácích funkcionářů nestalo.

Hodnocení utkání:
Milan Havlík, vedoucí mužstva NEP.:
„Hosté na začátku zápasu splnili roli favorita, ovšem gól nepadl, z brejku jsme šli do vedení a po chybě dokonce do dvougólového. Ve druhé půli dovršil Poky hattrick a pak jsme body zkušeně pohlídali. Soupeř byl lepší, ale naše produktivita tentokrát rozhodla.“

Tomáš Navrátil trenér FKDK: „Utkání hrané v netradičním dopoledním čase se nám vůbec nepovedlo. Začali jsme velmi dobře, byli aktivní a dostali se do několika šancí, ale bez gólového efektu. Poté jsme domácím namazali na dvě branky a bylo hotovo. Na zvrat již jsme neměli ani fotbalovou, ani mentální kvalitu. Když to shrnu, tak v obraně jsme byli chaotičtí, v záloze velmi nepřesní a v útoku totálně jaloví. Hráčům jsem řekl po zápase dvě slova, zapomenout a poučit se. Kvalitní výkon předvedli rozhodčí.“

TJ Sokol Nepolisy – FK Dolní Kalná „A“     3  :  1   ( 2 : 0 )
Branky: 25., 41. a 60. Pavel Pokorný – 70. Martin Tauchman
Rozhodčí: Leonard Horský – Miroslav Martínek, Milan Kudláček
ŽK: 1:2 (62. Novotný - 56. Stránský, 89. M.Tauchman)
Diváků: (20  z Dolní Kalné – děkujeme)
Sestava: Dan Navrátil – Míra Stránský, Tomáš Navrátil, Kuba Navrátil, Martin Bartoš – Vojta Dressler, Zdenda Tauchman (90. Vl.Bartoš), Tomáš Hampl, Lukáš Kalenský (61. Dohnal) – Štěpán Drinka, Martin Tauchman

Diskusní téma: Po skřivanském hodování přišel nepoliský půst