První domácí porážka v sezoně, A-tým nestačil Pod Kaštany na Kosičky

V prosluněném sobotním podzimním odpoledni nás na celkem solidním terénu čekal velmi kvalitní soupeř, který po třech nevydařených úvodních zápasech stoupá tabulkou strmě vzhůru. My jsme byli až na nemocného Martina Bartoše a dlouhodobě absentujícího Lukáše Kalenského kompletní. Utkání jsme začali dobře a hned ve 2. minutě měli šanci, Roman Hron vystihl rozehrávku hostí, míč si však špatně zpracoval a ten mu utekl. Ve 3. minutě jsme šli do přečíslení, Martin Tauchman přihrál Michalu Slavíkovi, ten ve vápně míč zasekl, z 15 metrů ale vyslal velmi slabou ránu, která navíc mířila vedle. To byla velká škoda! V 10. minutě poslal Dan Navrátil do vápna skvělý míč, jeho trajektorii kopíroval Roman Hron, když ale měl zcela osamocen sám před brankářem zakončit, šance se zalekl a míč skončil v zázemí. V 15. minutě se dostali do první šance Hosté, Dan Navrátil ztratil ve středu hřiště míč, hostující záložník napřáhl z dvaadvaceti metrů a jeho pumelenice olízla horní část břevna. Ve 28. minutě zaváhal brankář Ferda Scharm, když si nedošel pro lehký míč do vápna, nechal hrát zbytečně Vojtu Dresslera, který míč ukopl v nouzi do autu. Po jeho dlouhém vhození se hosté prosadili přízemní střelou z takové polootočky – 0:1. Ve 31. minutě měl na hlavě vyrovnání Tomáš Hampl, na zadní tyči si počkal na přetažený centr, bohužel však mířil jen do boční sítě, přitom dvě třetiny brány byly úplně odkryté! Totožná situace se opakovala ve 35. minutě, po ose Dan Navrátil, Martin Tauchman si Tomáš Hampl opět počkal na zadní tyči, opět ale trefil pouze boční síť. Ve 45. minutě jsme měli další šanci, Zdenda Tauchman si narazil skvěle míč s Vojtou Dresslerem, zakončení však zblokoval obránce na roh. První poločas se nám nepovedl podle představ, byli jsme málo nátlakoví, chyběl větší pohyb a snaha vyrovnat se fyzicky vyspělému soupeři. Ale hlavně, z několika šancí jsme nedali branku a naopak sami inkasovali.

Druhý poločas jsme zahájili aktivně a hned ve 46. minutě měli po trestném kopu Dana Navrátila před bránou ne příliš jistého brankáře Chlada velký závar, ale nic z toho. Ve 49. minutě poslal kapitán Tomáš Navrátil dlouhý pas na Štěpána Drinku, ten míč hlavou posunul na Dana Navrátila, který mířil parádním volejem metr vedle šibenice, škoda! V 54. minutě došlo ve vápně hostí ke střetu Dana Navrátila se stoperem hostí, následoval atak na našeho hráče, jeho strčení na zem, celou situaci však posoudil rozhodčí velmi zvláštně, když oběma hráčům dal žlutou kartu. A jelikož Dan měl druhou, pakoval se pod sprchy! To byla velká rána, ale i tak jsme soupeře zmáčkli na jeho polovině, ale chyběla nám kvalita, měli jsme tam spoustu dobrých náběhů po stranách, ale nedařily se nám kvalitní míče před bránu, buď jsme trefili prvního hráče, nebo náruč brankáře či naše přetažené centry končily za potokem v lese. Hosté měli v 78. minutě velmi nebezpečný brejk, měli jsme ale štěstí a míč na několikrát zblokovali mimo tyče. V 88. minutě jsme po rohovém kopu hostí neodvrátili míč a hostující mladíček Nováček ho napálil nechytatelně pod břevno – 0:2. Po tříminutovém nastavení, ve kterém již se utkání pouze dohrávalo, rozhodčí Vondráček utkání k velké spokojenosti hostujících hráčů a jejich velmi férových fanoušků ukončil.

Hodnocení utkání:

Tomáš Navrátil, trenér FKDK: “ Zápas se nám nepovedl, proti fyzicky i fotbalově vyspělému soupeři jsme se herně ani střelecky neprosadili a poprvé v sezoně odešli na domácím trávníku poraženi. Prospali jsme první poločas, ve druhém jsme měli i v deseti trvalý tlak, ale chyběla nám kvalita ve finální fázi. Na rozhodčí nám utkání neprohrál, nicméně jeho posouzení situace v 54. minutě a následné vyloučení bylo hodně necitlivé. Nedá se nic dělat, musíme makat dál, více než výsledek mrzí oslabení do dalšího zápasu, když utkání nedohráli oba naši středová hráči. jeden pro zranění, druhý kvůli zbytečnému vyloučení. Soupeři gratuluji.“.

Milan Stránský, kapitán KOS.: „Zápasy v Kalné jsou vždy plné emocí a soubojů. Dnešek nebyl výjimkou. Kalná byla na míči, my kontrovali, ujali se vedení a hlídali ho. Po poločase šla Kalná do 10 (karma). To nám paradoxně ublížilo a domácí nás zamkli na naší půlce. Gól se však nedostavil a tak zápas rozhodl náš benjamínek nádhernou brankou. Domácí nezvládli úlohu favorita, do kterého se před zápasem pasovali. My jsme šli celý zápas štěstí naproti a tak si odvážíme sladké a důležité 3 body, společně s našimi skvělými fanoušky.“

FK Dolní Kalná „A“ – TJ Spartak Kosičky  0  :  2  ( 0 : 1 )

Branky: 28. Stránský Martin, 88. Nováček Michal

Rozhodčí: D.Vondráček – K.Vlachýnský, T.Ryšálek (klubový R)

ŽK: 24., 54. D.Navrátil, 58. J.Navrátil

ČK: 54. Dan Navrátil

Diváků: 150

Sestava: A.Scharm – V.Dressler (81. D.Dohnal), T.Navrátil, J.Navrátil, M.Stránský – M.Slavík, D. D.Navráti, Z.tauchman (46. Š.Drinka), T.Hampl – M.Tauchman, R.Hron

V příštím kole zajíždí v sobotu 19. října A-tým do Nové Paky. Výkop utkání je v 15:30.

Diskusní téma: První porážka v sezoně, A-tým nestačil Pod Kaštany na Kosičky