Tři branky za 22 minut rozhodly o úspěchu áčka nad Skřivany

V nedělním odpoledni se na zrekonstruovaném trávníku Pod Kaštany odehrál souboj třetího se čtvrtým týmem v průběžné tabulce 1.B třídy. Domácí ale nenechali nikoho na pochybách, kde zůstanou body, v prvním poločase svého soupeře o třídu přehráli a po čtyřiceti minutách vedli 4:0. Byť hosté ještě do poločasu snížili, tak domácí žádné drama nepřipustili, přidali soupeři na cestu ještě jednu branku a a za ovací skvěle se bavícího publika zaslouženě vysoko zvítězili.

Do vedení mohli jít domácí hned ve 2. minutě, Vojta Dressler vysunul skvlou přihrávkou Lukáše Kalenského, ten zasekl obránci, jeho přízemní střelu však golman vyrazil špičkou nohy na roh. V 6. minutě se ale již skore měnilo, Vojta Dressler hodil pohotově aut, za obranu si naběhl Michal Slavík, před bránu poslal prudkou střílenou přihrávku a Lukáš Kalenský ukázal své kanonýrské schopnosti - 1:0. V 11. minutě vystřelil z 22 metrů velmi nebezpečně Štěpán Drinka, branku však o kousek minul. Ve 12. minutě šel tentokrát Štěpán Drinka sám na golmana, ten ale míč v poslední chvíli našemu útočníkovi sebral. Ve 4. minutě poslal do vápna výborný centr Vojta Dressler, Martin Tauchman si ho na dvakrát zpracoval a nechytatelně zavěsil - 2:0. Ve 21. minutě poslal Lukáš Kalenský skvělou uličku na Štěpána Drinku, ten udělal kličku golmanovi a z úhlu trefil prázdnou bránu - 3:0. Ve 24. minutě se blýskl skvělou individuální akcí Martin Tauchman, jeho střelu pod břevno však golman Stěhulka vyrazil na roh. Ve 30. minutě poslal Lukáš Kalenský skvělý míč za obranu na Zdendu Tauchmana, ten ale tísněn obráncem branku těsně minul. Ve 39. minutě již se ale skore znovu měnilo, Vojta Dressler hodil aut na Martina Tauchmana, ten malinko zacupital, ale skvěle načasoval přihrávku na Michala Slavíka, který přízemní střelou z voleje málem protrhl síť - 4:0. Ve 43. minutě se dostali do prvního zakončení i hosté a bohužel hned z toho byla branka, po rohovém kopu se do míče opřel kapitán Radim Žalman a terfil se přesně k tyči - 4:1. Objektivně ovšem nutno poznamenat, že spoustě náznaků možných šancí soupeře zabránil skvělým čtením hry "golman" Dan Navrátil. Poločas snů tedy "pouze" 4:1.

Druhý poločas již domácí nezahájili s takovou aktivitou a v takovém tempu, jako ten první, a do hry se začali dostávat pomalu také hosté. V 57. minutě dostal výbornou přihrávku mezi obránce skřivanský kanonýr Pavel Vysiček, naštěstí mířil těsně vedle. V 58. minutě si pohrál Michal Slavík u rohového praporku s obráncem, přistrčil míč Vojtovi Dresslerovi, ten poslal před bránu střílený centr, do kterého se položil na přední tyči Zdenda Tauchman, jeho zakončení skončilo bohužel těsně vedle. V 72. minutě zaváhal s odkopem Vojta Dressler, hosté měli jedinečnou šanci z levé strany snížit, ale svoji tutovku nezakončili, když jim v tom zabránili obránci ve spolupráci s golmanem. V 73. minutě se dostal k přetažené přihrávně na zadní tyč Lukáš Kalenský, míč poslal skvěle před bránu, kde uplatnil svůj důraz Zdenda Tauchman - 5:1. V 77. minutě mohli Hosté snížit, útočníh Vysuček běžel středem hřiště sám na našeho golmana, ten ale výtečně vyběhl, zmenšil úhel a ve spolupráci s vracejícími se obránci nebezpečí zažehnal. Poslední desetiminutovka se nesla pouze v povinnosti utkání dohrát, zejména díky nepřesnostem na domácích kopačkách se však již diváci žádné branky nedočkali.

Hodnocení utkání:

Tomáš Navrátil st., trenér FKDK"A": "První poločas byl z naší strany excelentní, kdybychom dali branek jednou tolik, nikdo by se nemohl divit. Takto odevzdané Skřivany jsem ještě neviděl. Druhá půle již z naší strany tak dobrá nebyla, začali jsme volit řešení, která nebyla úspěšná a do hry se tak dostal i soupeř. Za stavu 5:1 jsme si mohli utkání ještě více užít a nahradit tak chybějící tréninky. Zraněným hráčům přeji brzké uzdravení. Hráčům, divákům, rozhodčím a správci Václavovi patří velké poděkování, byla to krásná neděle."

Jiří Suchánek, trenér SKŘ.: "Ukázalo se, v jaké formě hrají na jaře domácí a jak jsme na tom my. Po dvaceti minutách bylo rozhodnuto. Domácí nás v úvodu předčili prakticky ve všem. Obrovský rozdíl byl hlavně v rychlosti, důrazu a nasazení.Postupně jsme se zlepšovali, ale soupeř s přehledem trestal naše chyby. Ve druhé půli jsme v některých pasážích byli lepším týmem, ale bez brankového vyjádření. Stínem utkání jsou zranění dvou našich hráčů, utkání se však hrálo férově i díky dobrému výkonu trojice rozhodčích."

FK Dolní Kalná "A" - TJ Slavoj Skřivany   5  :  1  ( 4 : 1 )

Branky: 6. Lukáš Kalenský, 14. Martin Tauchman, 22. Štěpán Drinka, 39. Michal Slavík, 73. Zdenda Tauchman - 43. Radim Žalman

Rozhodčí: Pavel Vítek - Petr Buchta, Michal Šnajdr

ŽK: bez karet

Diváků: 180

Sestava: Dan Navrátil - Vojta Dressler, Tomáš Navrátil, Kuba Navrátil, Míra Stránský - Michal Slavík, Zdenda Tauchman, Tomáš Hampl, Lukáš Kalenský - Štěpán Drinka (76. Míra Lukeš), Martin Tauchman (86. Jarda Jiřička)

Diskusní téma: Tři branky za 22 minut rozhodly o úspěchu áčka nad Skřivany