Úvodní přípravné utkání dolnokalenští vyhráli

K prvnímu přípravnému utkání nastoupilo domácí mužstvo v silně kombinované sestavě, i tak ale uhrálo s účastníkem liberecké 1.A třídy velmi dobrý výsledek. Po pravdě, sebevědomější tým Pod Kaštany již hodně dlouho nedorazil, placení hráči Mladé Boleslavi a Jablonce, obklopeni několika málo jilemnickými mladíky, dávali již od příjezdu do areálu najevo, kdo jsou a co si o zdejším areálu a klubu myslí. Na hřišti však splakali nad výdělkem, sice působili díky své vizáži elegantněji, v poli byli i fotbalovější, techničtější a více na míči, to ale bylo z jejich umění vše. Domácí hráli jednoduše a poměrně snadno se dostávali do šancí. V prvním poločase se prosadil dvakrát Vojta Dressler, při první brance se skvěle uvolnil v malém vápně a při druhé si zaběhl za obranu, udělal kličku gólmanovi a do prázdné zvýšil na poločasových 2:0. Další dvě, tři velmi dobré šance jsme nevyužili, zejména Lukáš Kalenský měl tentokrát smůlu na kopačkách. Hosté měli rovněž několik příležitostí, ale nedotáhli je do gólového zakončení, nebo je vychytal navrátivší se gólman Tomáš Lánský.

Ve druhém poločase byli hosté výrazně aktivnější a hned v 50. minutě se jim podařilo střelou z úhlu po pěkné průnikové přihrávce snížit. I nadále byli velmi kvalitní na míči, ale pouze v prostorech, kde se utkání nerozhodují, tedy na polovině hřiště, daleko od naší brány. Když už se zdálo, že vyrovnání visí doslova na vlásku, Honza Štilec skvěle zapresoval, míč přistrčil Davidu Dohnalovi a ten přízemní střelou podél gólmana rozvlnil síť potřetí. V závěru jsme měli ještě několik velmi nadějných brejků, ale neprosadil se ani Míra Lukeš, ani v mega tutovce Štěpán Drinka.

FK Dolní Kalná - SK Victory Jilemnice     3  :  1   ( 2 : 0 )

Branky: Vojta Dressler 2, David Dohnal

Rozhodčí: Jan Kuric

Diváků: 180

Sestava: Tomáš Lánský - Martin Zilvar, Martin Bartoš, Zdenda Tauchman, Vlasta Bartoš - Michal Slavík, Štěpán Drinka, Martin Tauchman, Lukáš Kalenský - Vojta Dressler, David Dohnal

Průběžně střídali: Láďa Dědek, Míra Lukeš, Honza Štilec

Diskusní téma: Úvodní přípravné utkání dolnokalenští vyhráli